Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia we Wrocławiu

Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2022

Dziś I niedziela miesiąca. Dziś także Siostry Służebniczki wspominają swojego Założyciela—Bł. Edmunda Bojanowskiego. W duchu wdzięczności za posługę Sióstr w naszej parafii polecajmy je błogosławionemu Ojcu Założycielowi w naszych modlitwach.

Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 10.00. Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na wyłożenie kamieniem wejść do kościoła. (Nr konta parafialnego: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wsp. św. Dominika; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża—Edyty Stein; w środę święto św. Wawrzyńca; w czwartek wsp. św. Klary.

W najbliższą środę swoje imieniny obchodzi S. Laureta, która katechizuje i koordynuje przystrajanie kwiatami naszej świątyni parafialnej. Drogą Solenizantkę otaczamy naszą wdzięczną modlitwą.

W najbliższą sobotę 13. sierpnia serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.30 a następnie Nabożeństwo i procesja różańcowa.

Z grona naszych parafian do wieczności odeszła śp. Elżbieta Kolanko z ul. 8 Maja. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

W najbliższy poniedziałek uroczystość św. Alfonsa Marii Liguoriego—założyciela Redemptorystów. Jest to także dzień 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego—pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy zginęli w Powstaniu. W czwartek wsp. św. Jana Marii Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Eucharystia w intencji nowych powołań o 18.30, w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 17.30-19.00. W sobotę od 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie: Eucharystia Wynagradzająca, różaniec, 15-minutowa medytacja.

Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 10.00. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wyłożenie kamieniem wejść do kościoła. (Nr konta parafialnego: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000)

Serdecznie zachęcamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszej parafii: poniedziałkowym Różańcu o godz. 18.00, Nowennie w środę o 18.00, czwartkowej całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Godzinkach w niedzielę o 8.30.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Ryszard Jarmuła z ul. Chełmońskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022 

Z racji jutrzejszego wspomn. Św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej święcimy pojazdy.

W najbliższy poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wsp. św. Joachima i Anny — dziadków Pana Jezusa, w piątek wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej w dniach 2-10 sierpnia. Szczegóły na plakacie i w Internecie.

Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Włoch śladami bł. Carlo Acutisa w dniach 3-12 sierpnia. Koszt 950 zł i 350 euro. Gdyby ktoś był chętny na ten wyjazd, prosimy o kontakt z o. Proboszczem (tel. 505 593 233) lub o. Tomaszem.

Dziękujemy za Wasze ofiary, dzięki którym mogliśmy wymienić drzwi do kościoła. Koszt inwestycji—30 tys. złotych. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w ten kolejny etap remontu świątyni parafialnej. W tym roku planujemy jeszcze wyłożenie kamieniem wejść do kościoła. (Nr konta parafialnego: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000)

Z grona naszych parafian do wieczności odeszła śp. Bogusława Fura z ul. Czarnoleskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO ODKUPICIELA 17.07.2022

Dziś święto patronalne Redemptorystów — Uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się za nasze Zgromadzenie i otaczają je życzliwością.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w zeszłą niedzielę włączyli się w organizację parafialnego grilla i obchodów 25-lecia kapłaństwa o. Ryszarda Niziołka CSsR. Wszystkim, którzy przynieśli ciasta i inne wiktuały, obsługiwali grille oraz w jakikolwiek sposób pomogli serdecznie dziękujemy.

W najbliższym tygodniu w Liturgii obchodzimy: w środę uroczystość bł. Czesława—patrona Wrocławia, w piątek wspomn. św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy—patronki Europy .

W najbliższy czwartek planowany jest montaż nowych drzwi do kościoła parafialnego. Jeśli dojdzie do skutku, Msze święte tego dnia oraz całodzienna Adoracja odbędą się w kościele akademickim.

W najbliższy piątek 22 lipca o godz. 15.00, dodatkowa Msza o Miłosierdzie Boże. Imiona osób, które chcemy włączyć do int. Mszy Świętej zbiorowej, można podawać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę z racji przypadającego niebawem wspomn. Św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcimy pojazdy.

Informujemy, że o. Przemysław Ilski decyzją o. Prowincjała Janusza Soka, zostaje przeniesiony do nowej placówki redemptorystów w Poznaniu. Msza święta dziękczynna za posługę o. Przemysława w naszej parafii zostanie odprawiona w najbliższą sobotę 23. lipca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Do wieczności odszedł w minionym tygodniu śp. Rajmund Orszulak z ul. Grottgera a w Toruniu śp. Zdzisław Stanisławski—Tato o. Jacka Stanisławskiego CSsR. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 10.07.2022

Dziś o. Ryszard Niziołek z naszej wspólnoty zakonnej obchodzi jubileusz 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólne świętowanie tego jubileuszu. O godz. 10.30 uroczysta Eucharystia w int. Jubilata. Po południu o 15.00 grill w ogrodzie parafialnym. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

W najbliższym tygodniu w Liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Benedykta, we wtorek wspomn. św. Brunona z Kwerfurtu, w środę wspomn. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspomn. św. Bonawentury, w sobotę wspomn. NMP z Góry Karmel, w najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszego Odkupiciela—święto patronalne Redemptorystów.

W najbliższą środę 13 lipca zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 Eucharystia, a po niej Nabożeństwo z procesją Różańcową.

Od roku w naszej parafii, w każdy czwartek odbywa się całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo prosimy kolejne osoby  o wpisanie się na listę adorujących o konkretnych godzinach, by zawsze były obecne dwie/trzy osoby. Jeśli ktoś chce i może podjąć dyżur Adoracji, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub u ojca Proboszcza.

Taca z zeszłej niedzieli przeznaczona na wymianę drzwi do kościoła oraz wyłożenie wejść kamieniem wyniosła 4300 zł. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne (Nr konta parafialnego: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

Informujemy, że o. Przemysław Ilski z naszej wspólnoty zakonnej decyzją o. Prowincjała Janusza Soka, zostaje przeniesiony do nowej placówki redemptorystów w Poznaniu. Msza święta dziękczynna za posługę o. Przemysława w naszej parafii zostanie odprawiona w sobotę 23. lipca o godz. 18.30. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 03.07.2022

Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 10.00. Taca będzie przeznaczona wymianę drzwi do kościoła oraz wyłożenie wejść kamieniem. Dziękujemy za ofiary, które składacie oraz te wpłacane na konto parafialne (Nr konta parafialnego: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000)

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza Święta o nowe powołania kapłańskie i zakonne o 18.30.

Od roku w naszej parafii, w każdy czwartek odbywa się całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wierzymy, że ta modlitwa jest źródłem wielu łask dla naszej parafii. Bardzo prosimy kolejne osoby o wpisanie się na listę adorujących o konkretnych godzinach, gdyż niektóre osoby były zmuszone zrezygnować z podjętych dyżurów. Jeśli ktoś chce i może podjąć dyżur Adoracji, prosimy o zgłoszenie tego
w zakrystii lub u ojca Proboszcza.

Przypominamy, że jeśli ktoś z chorych pragnie odwiedzin kapłana z Panem Jezusem w czasie wakacji, należy to zgłosić w zakrystii lub duszpasterzom.

W dniach 2-10. sierpnia wyruszy na Jasną Górę 42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Zapraszamy do pielgrzymowania. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej

O. Ryszard Niziołek z naszej wspólnoty zakonnej obchodzi jubileusz 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólne świętowanie tego jubileuszu w przyszłą niedzielę 10 lipca. O godz. 10.30 uroczysta Eucharystia w int. Jubilata a po południu o 15.00 grill w ogrodzie parafialnym.  Bardzo prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich ze sobą. Jeśli ktoś mógłby pomóc w rozstawieniu stołów
i przygotowaniu placu, prosimy o przyjście na godz. 19.30 w sobotę.  Spotkajmy się ze sobą dziękując Bogu za kapłaństwo o. Ryszarda oraz za dar wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.