Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia we Wrocławiu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020

 • Niebawem rozpocznie się październik. Każdego dnia w naszej świątyni  o godz. 17.45 zawierzać się będziemy Maryi w Modlitwie Różańcowej a w środę dołączymy Nowennę do MBNP. Prosimy, aby Różaniec poprowadziły następujące grupy: Poniedziałki – Róże Różańcowe; Wtorki – Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania; Czwartki – Kręgi Domowego Kościoła; Piątki – Dzieci; Soboty, – Ojcowie Redemptoryści i Siostry Służebniczki; Niedziele – Róże Różańcowe. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 4 października Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 10.00. 
 • Zgodnie z zapowiedzią, w najbliższy poniedziałek 28 września o godz. 15.00 na początku ulicy Tramwajowej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, upraszając Miłosierdzie dla świata w ramach akcji „Koronka na ulicach miast”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych rano od godz. 7.45 i wieczorem od 17.30.
 • Rozpoczyna się rok akademicki. Od niedzieli, 4 października wracamy do odprawiania Mszy św. akademickich w o godz. 16.00 i 20.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 19.30, wcześniej – o godz. 19.00 – adoracja Najśw. Sakramentu. W czwartki adoracja po Mszy św. do godz. 21.30 (zmiana!). Duszpasterstwo Akademickie Redemptor będzie funkcjonowało w możliwe normalny, dotychczasowy sposób – wszystkich studentów zapraszamy na przeznaczone dla nich nabożeństwa i spotkania w pomieszczeniach „Redemptora”. Wspólnoty postakademickie wracają także do swoich normalnych spotkań i działalności. Wspólnoty DAR, Jednego Ducha i Obfite Odkupienie zapraszają, według swojego profilu, także parafian w każdym wieku, małżeństwa i samotnych. Informacje u o. Mariusza, na stronie DA Redemptor i na Facebook’u.
 • Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się 20 października we wtorek. Szczegóły w gablocie i na stronie Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor.
 • Coroczna pielgrzymka do św. Jadwigi w Trzebnicy planowana jest na sobotę, 17 października. Konieczne wcześniejsze zapisy na stronie pielgrzymka.pl i potwierdzenie regulaminu pielgrzymki i regulaminu sanitarnego. Tam również szczegółowe informacje. Zapraszamy do naszej grupy nr 10 gromadzącej pielgrzymów z naszej parafii i całej Wielkiej Wyspy!
 • Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych – piątek, 02.10 po Mszy św. wieczornej (tj. o godz. 19.15).
 • W związku z remontem kościoła parafialnego, poranne Msze odprawiane będą w kościele akademickim.
 • W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek — wspomn. św. Wacława, we wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę — wspomnienie św. Hieronima, w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w piątek – wspomn. św. Aniołów Stróżów.
 • Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia do Oazy, przyłączenia się do scholki dziecięcej oraz grupy ministrantów. Spotkanie chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i ich rodziców, dziś po Mszy o godz. 12.00. Dzieci, które chciałyby dołączyć do oazy i scholii, zapraszamy na spotkanie za tydzień — 4 października, również po Mszy o godz. 12.00.
 • Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii. Za wszelkie ofiary, w tym również te wpłacane na parafialne konto—Bóg zapłać! (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Bigoraj. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020

         Dziś o godz. 10.30 w kościele parafialnym Uroczystość I Komunii Świętej. Cieszymy się, że kolejne dzieci z naszej parafii jednoczą się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Msza dla pozostałych parafian  równolegle o godz. 10. 30 w kościele akademickim.

         Dziękujemy Pani Antoninie Kużaj—Prezes Stowarzyszenia Zesłańców Sybiru i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości patriotycznych, które odbyły się tydzień temu przy Golgocie Wschodu.

         W związku z remontem kościoła parafialnego, poranne Msze odprawiane będą w kościele akademickim.

         W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek — święto św. Mateusza Ewangelisty, w środę — wspomnienie św. o. Pio, a w sobotę wspomnienie bł. Kaspra Stanggassingera, redemptorysty.

         Od poniedziałku 14 września dzieci i młodzież mogą korzystać z pomocy przy odrabianiu zadań domowych z języka niemieckiego. Jest to możliwe w poniedziałki od godz. 19.15 w salce oazowej.

         Już dziś, zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia do Oazy, przyłączenia się do scholki dziecięcej oraz grupy ministrantów. Spotkanie chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i ich rodziców, w przyszłą niedzielę 27 września po Mszy o godz. 12.00. Dzieci, które chciałyby dołączyć do oazy i scholii, zapraszamy na spotkanie za dwa tygodnie — 4 października, również po Mszy o godz. 12.00.

         Spotkanie dzieci które w 2021 r. chcą przyjąć I Komunie Święta w naszej parafii oraz ich Rodziców za tydzień – 27 września po Mszy o godz. 12. 00. Natomiast młodzież, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek 25 września o godz. 17.00. Kto jeszcze nie zdążył, będzie się mógł zapisać na tym spotkaniu.

         Prosimy o modlitewne i materialne wsparcie remontu kościoła parafialnego. Za wszelkie ofiary, w tym również te wpłacane na parafialne konto—Bóg zapłać! (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000). 

         W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mariusz Martynów. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020

            Dziś o godz. 10.30 odprawiona przy Golgocie Wschodu Msza polowa za Ojczyznę oraz w intencji ofiar II wojny światowej. O godz. 12.00 na Eucharystii poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Od dziś niedzielna Eucharystia o godz. 12.00 odprawiana będzie w kościele akademickim.

            Dziś także, z racji 13. dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono po wieczornej Mszy, czyli o godz. 19.30.

            Od jutra, w związku z remontem kościoła parafialnego, poranne Msze odprawiane będą w kościele akademickim.

            W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek—święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek—wspomn. NMP Bolesnej, a w piątek—święto św. Stanisława Kostki—patrona Polski i polskiej młodzieży.

            W poniedziałek 14 września o godz. 19.15 spotkanie nowej Rady Parafialnej w Sali parafialnej.

            Od poniedziałku 14 września dzieci i młodzież mogą korzystać z pomocy przy odrabianiu zadań domowych z języka niemieckiego. Będzie to możliwe w poniedziałki od godz. 19.15 w salce oazowej.

            W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w kościele parafialnym Uroczystość I Komunii Świętej. Do kościoła parafialnego wchodzić mogą podczas tej Mszy tylko dzieci przystępujące do Komunii oraz ich rodziny. Pozostałych parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy w kościele akademickim. Zostanie ona odprawiona równolegle o godz. 10. 30 w kościele akademickim.

            Zapraszamy na stałe nabożeństwa w naszej parafii: w niedzielę o 8.30 Godzinki, w poniedziałek o 18.00 Różaniec, w środę o 18.00 Nowenna do MBNP, w czwartek o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Już dziś, zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia do Oazy, przyłączenia się do scholki dziecięcej oraz grupy ministrantów. Prosimy także Rodziców, by zechcieli zaproponować swoim dzieciom te grupy formacji i posługi w parafii. Z pewnością łatwiej jest wychowywać do wiary, gdy dzieci zaangażowane są w życie swojej parafii. W przyszłą niedzielę więcej informacji na temat spotkań dla dzieci i młodzieży.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu włączyli się w przygotowanie parafialnego odpustu. Dziękujemy S. Benwenucie za przystrojenie kościoła, a Pani Marii za muzyczną oprawę uroczystości. Dziękujemy o. Wikariuszowi Wojciechowi i wszystkim osobom go wspierającym za przygotowanie parafialnego grilla. Cieszymy się, że obecnych było wiele osób—zarówno na Liturgii jak i na spotkaniu przy grillu.

            W zeszłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii zebraliśmy 5 tys. zł. Do sfinansowania wkładu własnego brakuje jeszcze 26 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiary. Prosimy też o modlitwę w int. remontu kościoła parafialnego, gdyż zostało niewiele czasu na jego wykonanie. (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

            Zapisy dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży do sakramentu bierzmowania do końca września w zakrystii, u o. Proboszcza i o. Wikariusza Wojciecha

            W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Szczygło—mama o Krzysztofa Szczygło, który był duszpasterzem akademickim w naszej parafii. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA – ODPUST PARAFIALNY 06.09.2020

                Dziś Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Zmiana Tajemnic Różańcowych o 11.30. O 12. 00 suma odpustowa pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Janusza Soka. O godz. 15.00 parafialne spotkanie przy grillu, zaś o 18.00 Nabożeństwo ku czci MB Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy! Przy okazji odpustu, dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie angażują się w życie naszej parafii.

            W najbliższym tygodniu w liturgii: we wtorek—święto Narodzenia NMP a w sobotę Najświętszego Imienia Maryi.

            W poniedziałek 7 września o godz. 19.00 odbędzie się próba uroczystości I Komunii Świętej dla dzieci, które 20 września do Niej przystąpią.

            W piątek 11 września o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która w zeszłym roku szkolnym przygotowywała się do sakramentu bierzmowania, lecz z racji epidemii zmuszona była je przerwać. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

            Również w najbliższy piątek 11. września o godz. 19.15 katecheza chrzcielna dla tych, którzy w najbliższych miesiącach planują ochrzcić swe dzieci bądź pełnić zadania rodziców chrzestnych. Trwać będzie ona godzinę. Odbycie katechezy jest obowiązkowe, jednak można ją odbyć w dowolnej parafii. Po jej zakończeniu rodzice i kandydaci na chrzestnych otrzymują stosowne zaświadczenia, które ważne są w każdej parafii. W kolejnych miesiącach katechezy chrzcielne będą się odbywać zawsze w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.15 w sali parafialnej.

            Po długiej przerwie zapraszamy na spotkanie dla kobiet 12 września godz 9.30 więcej informacji na Facebook’u—profil: Dzielne NIEWIASTY 

            W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawiona zostanie przy Golgocie Wschodu Msza polowa za Ojczyznę oraz w intencji ofiar II wojny światowej. Zapraszamy na tę Eucharystię, by wyrazić modlitewną wdzięczność wszystkim, którzy cierpieli za wolność naszej Ojczyzny oraz wspólnie pomodlić się o pomyślność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

            Od przyszłej niedzieli—13 września, Eucharystia o godz. 12.00 odprawiana będzie w kościele akademickim. Za tydzień na tej właśnie Mszy pobłogosławimy dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny oraz przybory szkolne i podręczniki.

            W poniedziałek 14 września o godz. 19.15 spotkanie nowej Rady Parafialnej.

            Zapisy dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży do sakramentu bierzmowania w 2021 r.— do końca września w zakrystii lub u ojców Proboszcza i Wojciecha Wilgowicza.

            Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na ocieplenie kościoła. Jak zapewne zauważyliście, prace już się rozpoczęły, więc polecamy ten etap remontu Waszej modlitwie i ofiarności. Bóg zapłać! (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 sierpnia 2020 r.

W najbliższym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji I niedzieli miesiąca za tydzień odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Wyjątkowo będzie ona o godz. 11.30

Jak już informowaliśmy tydzień temu, Zarząd Generalny z Ojcem Generałem Michaelem Brehlem na czele, ustanowił trzy osoby Oblatami Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Tytuł ten przyznaje się w uznaniu szczególnych zasług dla Zgromadzenia i dla podkreślenia duchowej bliskości z Redemptorystami. Zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów oblackich Pani Marii Słowik, Panu Januszowi Bułatowi i Panu Andrzejowi Gajdzie-Janiakowi. Wydarzenie to nastąpi w sobotę 5 września o godz. 18.30 przez posługę o. Prowincjała Janusza Soka.

Za tydzień, w niedzielę 6 września odbędzie się doroczny odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Ojciec Prowincjał Janusz Sok. Wzorem lat ubiegłych planujemy również tego dnia o godz. 15.00 parafialne spotkanie przy grillu z zachowaniem możliwych środków bezpieczeństwa. Wieczorem o godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci Matki Pocieszenia w kościele parafialnym.

Zapisy dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży do sakramentu bierzmowania w 2021 r.— do końca września w zakrystii lub u ojców Proboszcza i Wojciecha Wilgowicza.

Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na ocieplenie kościoła. Polecamy ten cel Waszej ofiarności, gdyż w drugim tygodniu września planujemy rozpoczęcie prac remontowych. Przy okazji dziękujemy za wszelkie ofiary, którymi wspieracie parafię. (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

Manufaktura Dobra—produkty spożywcze, ekologiczne i zdrowe — można zakupić na naszym parkingu w poniedziałki i czwartki 13.30-15.00. Szczegóły w gablocie.

W minionym tygodniu do wieczności odeszły – śp. Helena Tasak i Halina Piwońska. Polećmy je miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Pocieszenia!

OGŁOSZENIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2020

W najbliższym tygodniu: w poniedziałek święto. św. Bartłomieja; we wtorek wsp. bł Metodego Dominika Trcki—redemptorysty, we środę uroczystość NMP Częstochowskiej; w czwartek wspomn. św. Moniki; w piątek wspomn. św. Augustyna; w sobotę wspomn. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym roku, z racji epidemicznych nie będzie tradycyjnej procesji przez Park Szczytnicki do kościoła NMP Częstochowskiej. Zapraszamy w tym dniu do naszej świątyni.

Dziękujemy za modlitwę w intencji o. Zdzisława, który niedawno uległ wypadkowi samochodowemu i prosimy o dalsze wsparcie. Ojciec Zdzisław czuje się coraz lepiej.

Z radością informujemy, że Zarząd Generalny z Ojcem Generałem Michel’em Brehl’em na czele, na wniosek naszej wspólnoty zakonnej, ustanowił trzy osoby Oblatami Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Tytuł ten przyznaje się w uznaniu szczególnych zasług dla Zgromadzenia i dla podkreślenia duchowej bliskości z Redemptorystami. Uroczyste wręczenie dyplomów oblackich Pani Marii Słowik, Panu Januszowi Bułatowi i Panu Andrzejowi Gajdzie-Janiakowi nastąpi w sobotę 5 września o godz. 18.30 przez posługę o. Prowincjała Janusza Soka. Wydarzenie takie dokona się po raz pierwszy w historii wrocławskich redemptorystów.

Już dziś przypominamy, że w niedzielę 6 września odbędzie się doroczny odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Ojciec Prowincjał Janusz Sok. Wzorem lat ubiegłych planujemy również tego dnia o godz. 15.00 parafialne spotkanie przy grillu z zachowaniem możliwych środków bezpieczeństwa. Wieczorem o godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci Matki Pocieszenia w kościele parafialnym.

W zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom w Bejrucie zebraliśmy 1600 zł. Bóg zapłać za te ofiary i wszelkie ofiary, którymi wspieracie parafię (Nr konta: 33 1500 1793 1217 9004 1623 0000).

W Tuchowie do wieczności odszedł nasz współbrat – śp. o. Zbigniew Chaim. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Pocieszenia! Wyjeżdżającym na wakacje i gościom przebywającym w naszej parafii życzymy udanego odpoczynku!